Igrzyska

ZGŁOSZENIA prosimy wysyłać na: igrzyska@swidkon.net

Konwentowi Świdkon towarzyszą nastawione na rywalizacje Igrzyska Fantastyczne. Podczas imprezy, uczestnicy zmierzą się się w szeregu konkurencji ujętych w pięciu dyscyplinach igrzysk:

– Grach bitewnych
– Grach planszowych
– Grach konsolowych
– Grach karcianych
– Konkurencjach ogólno fantastycznych

W każdej z dyscyplin znajdą się najbardziej popularne gry oraz najbardziej znane konwentowe konkurencje, w których każdy może powalczyć o złoty medal.

Puchar Igrzysk Świdkonu

Każdy klub fantastyki lub dowolna grupa 6 osób, może stanąć do boju o Puchar Igrzysk Świdkonu. Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa na tydzień przed konwentem po przez zamieszczony na stronie formularz, a następnie stanąć w szranki w konwentowych turniejach i konkursach, oznaczonych jako „Konkurencje Igrzysk”. Może to właśnie twoja drużyna sięgnie po Puchar?

O poszczególnych konkurencjach dowiedziecie się już niedługo. Będziemy Was o tym na biężąco informować po przez stronę internetową  Świdkonu, a także po przez fanpage na facebooku.

REGULAMIN IGRZYSK ŚWIDKONU

 

 1. Igrzyska Świdkonu (IŚ) odbywają się na konwencie Świdkon. Konkurs zaczyna się wraz z rozpoczęciem konwentu, a zakończy wręczeniem pucharu na oficjalnym zamknięciu imprezy.
 2. W IŚ może wziąć udział każdy, kto zarejestrował się w akredytacji konwentowej.
 3. IŚ składa się z 20 konkurencji, zgrupowanych w pięć kategorii o nazwach: gry bitewne, gry karciane, gry konsolowe , gry planszowe, konkurencje ogólno-fantastyczne. W każdej z konkurencji przyznawane są złote, srebrne i brązowe medale, za kolejno pierwsze, drugie i trzecie miejsce.
 4. Lista konkurencji IŚ jest opublikowana nie później niż na 5 dni przed rozpoczęciem konwentu.
 5. Zasady konkurencji są jasne i dokładnie przedstawiane uczestnikom danej konkurencji bezpośrednio przed jej rozpoczęciem.
 6. W rywalizacji o Puchar Igrzysk Świdkonu (PIŚ), mogą wziąć udział kluby fantastyki lub dowolna grupa przynajmniej 6 osób. Drużyny można zgłaszać po przez listę osób, drogą mailową igrzyska@swidkon.net, lub po przez wiadomość na fanpage konwentu Świdkon na facebooku, lub w piątek 24 marca do godziny 18.00 bezpośrednio na imprezie.
 7. Członek zgłoszonej do PIŚ drużyny nie może być twórcą konkurencji z kategorii „konkurencje ogólno-fantastyczne”.
 8. PIŚ otrzymuje wcześniej odpowiednio zarejestrowany klub lub grupa osób, która zgromadziła najwięcej punktów (zajęcie pierwszego miejsca w danych zawodach to 3 punkty, drugiego 2, trzeciego 1). W wypadku remisu o zwycięstwie decyduje liczba zgromadzonych srebrnych medali, w dalszej kolejności medali brązowych.
 9. Organizator jest osobą odpowiedzialną za przygotowania IŚ i PIŚ. Organizatorzy zapisują przyznane oceny w miejscu umożliwiającym zapoznanie się wszystkim uczestnikom konwentu.
 10. Zwycięzca PIŚ otrzymuje puchar z dedykacją „ Mistrz Igrzysk Świdkonu roku x” – gdzie x oznacza rok w którym odbywa się dana edycja.
 11. W sprawach, które nie reguluje Regulamin Igrzysk Świdkonu głos decyzyjny ma organizator konwentu, reprezentowany przez koordynatora konwentu.

 

Kategorie

Gry bitewne

 1. X- wing – więcej informacji tutaj
 2. Warhammer 40 000 więcej informacji tutaj
 3.  Warhamer Fantasy Battle

Gry karciane

 1. Magic the Gathering – więcej informacji tutaj
 2. Star Wars: Przeznaczenie – więcej informacji tutaj
 3. Gwint – wersją karciana

Gry planszowe

Planszówki:
1. Gobbit
2. Vu Du
3. Neuroshima Hex
4. Szalone Zegarki
5. 7 cudów Świata Pojedynek

Konkurencje ogólno-fantastyczne

1. 1 z 10
2. Dźwięki Fantastyki
3. Serialowy
4. Pokazywanki
5. Karteczki

Gry konsolowe

1. Fifa 2017
2. Forza
3. Mortal Kombat