Miłość do fantasy może się rozwinąć już u najmłodszych czytelników. Które książki wybrać, by zachęcić dzieci do czytania, nie tylko fantasy, w przyszłości? Poniżej kilka propozycji.

„Opowieści z Narnii”

„Opowieści z Narnii” autorstwa C. S. Lewisa to absolutnie podstawowa lektura dla najmłodszych. Polecana jest dla dzieci w wieku od 7 lat. Opowiada o przygodach czwórki rodzeństwa, które w domu swojego wuja odkrywa niezwykłą szafę prowadząca do Narnii – magicznej krainy. Przygody dzieci opisane zostały w siedmiu tomach. Ciekawostką jest, że można je czytać w kolejności wydania, lub w kolejności następujących po sobie zdarzeń.

„Bracia Lwie Serce”

To kultowy tytuł literatury fantasy, autorstwa Astrid Lindgren. Opowiada o przygodach braci, którzy po śmierci spotykają się w magicznej krainie. Okazuje się, że włada nią wyjątkowo zły władca, który ze swoich poddanych uczynił niewolników. Bracia podejmują walkę ze złem, i oczywiście ją wygrywają. Lektura polecana jest dla dzieci w wieku od 7 lat, jednak proponujemy ją dla nieco starszej grupy czytelników (10 lat).

Powyższe tytuły są przesiąknięte magią, lecz również dobrą energią. „Bracia Lwie Serce” dodatkowo pomagają dzieciom oswoić się z lękiem przed śmiercią, który nasila się właśnie w młodszym wieku szkolnym.