Literacki gatunek fantasy ma wielu oddanych czytelników, a oferta wydawnicza wciąż się powiększa. Poniżej przedstawimy kilka nowości wydawniczych autorstwa polskich twórców fantasy.

„Zgasić słońce”

To fantasy o zabarwieniu politycznym Roberta J. Schmidta, autora wielu powieści fantasy i science fiction. Akcja rozgrywa się w 1905 r., gdy ziemię atakują magiczne istoty zmierzające do podporządkowania sobie całego świata i zniszczenia ludzkości. Marszałek Piłsudski zawiera sojusz z Japonią w walce przeciwko obcym, chcąc w ten sposób zyskać sprzymierzeńca we własnym boju o niepodległość.

To interesująca pozycja dla tych, którzy poza fantasy lubią historię.

„Excalibur. Dziedzictwo ludzkości”

To tytuł polskiej autorki Delfiny Chmieleckiej. Historia młodej studentki medycyny, która poszukując swoich korzeni odkrywa, że nie jest istotą ludzką, a jej przodkowie należeli do jednej z potężnych ras. W wyniku splotu rożnych okoliczności dziewczyna zmuszona jest do podjęcia walki o ocalenie świata. Płaci za to wysoką cenę. Jaką? Dowiecie się po przeczytaniu książki.

Osoby, które lubią gatunek fantasy mogą liczyć na nowości wydawnicze niemal co miesiąc. Rynek jest pojemny i tworzy na nim wielu autorów. Wiele jest również motywów przewodnich, dzięki temu coś dla siebie znajdzie miłośnik zarówno starć wojennych, jak i baśniowych zagadek.