Fani fantasy to duża część naszej społeczności. Trudno się dziwić, magiczny świat jest zdecydowanie bardziej interesujący, niż szara rzeczywistość. W społeczności fanów funkcjonuje zabawna lista cech, które ich opisują. Warto je poznać.

Słowa klucze

Pozornie fani fantasy niczym nie różnią się od reszty społeczeństwa. Wystarczy jednak wypowiedzieć słowa-klucze, by sprawdzić, z kim mamy do czynienia. Te słowa to miecze, elfy, smoki czy epicki rozmach. Sprawiają one, że na policzkach prawdziwych fanów pojawią się wypieki a twarz tężeje z zainteresowania. To są prawdziwi pasjonaci fantasy.

Otwartość na inność

W magicznym świecie żyją niespotykane stworzenia. Mają kilkoro oczu, potrafią czarować, są dziwne, nieprzewidywalne i…sympatyczne, to jednorożce i smoki. Równie wielki rozgardiasz panuje w fantastycznych krainach i występujących w nich przedmiotach. Takie zestawienia polubić mogą wyłącznie osoby otwarte na inność, tolerancyjne i z wyobraźnią.

Nienasycenie

Prawdziwy fantasta nigdy nie ma dosyć. Bez względu na to, czy jego domeną jest literatura, film czy gry komputerowe. Zawsze sięga po następne wydania i tytuły. A jeśli jeszcze ulubiona książka została zekranizowana, z pewnością z wypiekami na twarzy obejrzy także film.

Fani fantasy z utęsknieniem czekają na kolejne części przygód swoich bohaterów, a klasyki gatunku znają niemal na pamieć. Trudno im się dziwić, fantasy jest super.