Niezwykłą popularność gatunkowi fantasy przyniósł „Harry Potter” autorstwa Joanne K. Rowling. Przygody małego czarodzieja były pierwszym elementem składającym się na renesans tego gatunku na całym świecie, gdyż książkę przetłumaczono na ponad 80 języków. Dlatego uważamy, że jest to najlepsza lektura, dzięki której można poznać i polubić gatunek fantasy.

„Harry Potter”

Seria książek o przygodach młodego czarodzieja podbiła serca czytelników na całym świecie. Popularność wzrosła dodatkowo po kinowej ekranizacji. Polecamy tę pozycję jako pierwszą, ponieważ jest napisana zrozumiałym językiem, posiada nieskomplikowaną, choć zaskakującą fabułę. Kipi dobrą energią i poczuciem humoru. Książka dedykowana była młodszym czytelnikom, lecz podbiła serca także starszych. Głównego bohatera otaczają inni czarodzieje, posiadający równie rożne magiczne moce. Jego postępowanie determinowane jest z jednej strony przez fatum, z drugiej przez poczucie lojalności, przyjaźni i miłości. Młodzi ludzie w walce przeciw Sami wiecie komu, wykazują się wielką odpowiedzialnością.

W świecie Mugoli

Świat przedstawiony przez J. K. Rowling to świat równoległy do naszego, jednak zamieszkiwany przez czarodziejów, fantastyczne zwierzęta i pełen magicznych przedmiotów. Osoby nieposiadające zdolności magicznych nazywane są Mugolami a pojęcie to na stałe weszło do młodzieżowego języka. Cała powieść jest przesiąknięta magią na wskroś. W budynku szkoły ukrytych jest wiele tajemnych przejść, odbicie w lustrze rozmawia z zerkającym weń, a listy roznoszone są przez sowy. W Hogwarcie, szkole czarodziei, może się wydarzyć absolutnie wszystko.

Przygody Harrego Pottera wciągają i sprawiają, że zapomina się o realnym świecie. Magiczne postaci zostają na długo w naszej pamięci. Książka i każda jej kolejna część była bestsellerem na rynku wydawniczym. Fascynacja nią trwa do chwili obecnej. Przejawem tego zainteresowania są osnute na jej motywach gry planszowe, wakacyjne obozy młodzieżowe czy liczne nawiązania w kinie i literaturze.